Atrakciju noma ārpus telpām

Mums bieži jautā kas ir jānodrošina, lai atrakciju noma ārpus telpām būtu izdevusies – tāpēc centīsimies aprakstīt kam pievērst uzmanību, lai pasākums nepārvēršas nepatīkamā pieredzē.

  1. Vietas izvēle – atrodiet savā piemājas teritorijā vietu kas būs pietiekami liela atrakcijai (atceraties ka atrakcijai apkārt arī skrien bērni, kā arī ir nepieciešama vieta ieejai, izejai un gaisa pūtējiem). Parasti ar 2-3 metriem apkārt atrakcijai pilnīgi pietiks, lai bērni droši varētu izbaudīt lēkāšanas prieku.
  2. Kas atrodas apkārt atrakcijas novietošanas vietai – atrakcijas nedrīkst novietot blakus krūmiem, kokiem un citiem šķēršļiem kas varētu caurdurt atrakciju. Te ir jāatzīmē arī visas citas riskantās vietas/priekšmeti/akas un šķēršļi – jebkuri asumi, akmens pacēlumi rada paaugstinātu traumatisma risku bērniem.
  3. Segums – Atrakcijas Sēlijā komanda vienmēr klāj biezu brezentu zem visām atrakcijām, gan drošības, gan atrakcijas tīrības nplūkos. Vispateicīgākais segums ir mauriņš, jo ja arī bērns rotaļu karstumā izvelsies no atrakcijas – piezemēšanās mīkstā zālē būs daudz patīkamāka par bruģi vai jebkuru citu segumu.
  4. Pārredzamība – atrodat atrakcijai vietu un leņķi kur varēsiet pārredzēt kas notiek atrakcijā iekšā no Jūsu atpūtas (galdu, lapenes, terases utt.)vietas. Ja atrakcija ir noslēgta tipa tad pārraugat vismaz ieeju vai slidkalniņa izeju. Bērniem mēdz palikt bail, paliek slikti, viņi sasitas vai sāk līst uz atrakcijas malām utt – tāpēc neatstājiet bērnus bez uzraudzības!
  5. Atrakcijas noenkurošana, atsaišu lietošana. Bērnu drošībai atrakcijas ir viemēr jānofiksē ar enkuriem un/ vai trosēm. Drošība pirmajā vietā!
  6. Elektrības padeve – atrakcijai tiek pievienoti gaisa pūtēji, tāpēc vēlams pārrunāt ar bērniem elementārus drošības noteikumus, ka vadus un gaisa pūtējus aiztikt nedrīkst! Stipra lietus laikā, saprotams, atrakciju nelietojam.
  7. Atklāta uguns atrakcijas tuvumā. Jāizvērtē kritiski cik tuvu grillēsiet gaļu, sildīsieties pirtiņā vai kubulā kā arī cik tuvu atradīsies jebkura cita atklāta uguns. Ja atrakciju nomājat uz vairākām dienām ir jāņem vērā izdedži un cits piesārņojums kas var neatgriezeniski sabojāt atrakciju.
  8. Mājdzīvnieki ir jālutina, bet viņiem nav vietas piepūšamajās atrakcijās J
  9. Apģērbs – vislabāk bērni jutīsies garajā sporta tērpā, jo slidinoties pa gumijota materiāla atrakciju uz kailas ādas var izveidoties apdegumi, nobrāzumi. Karstā laikā Atrakcijas Sēlijā atrakcijās var atrasties pedkostīmā un laistīties ar ūdeni. Apģērbu vēlams izvēlēties bez asiem aksesuāriem, krellēm un jebkā cita aiz kā var aizķerties vai savainoties (brilles, kroņi, piespraudes, auskari, cepures, jostas utt!). Atrakcijā atrodamies BEZ APAVIEM!

Lai izdevusies ballīte!

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok